O FIRMIE

STG® – Special Textile Group – Firma Produkcyjno-Handlowa innowacyjnych tkanin ochronnych do odzieży roboczej

STG_commercial_PL-01STG_commercial_PL-02STG_commercial_PL-03STG_commercial_PL-04STG_commercial_PL-05STG_commercial_PL-06STG_commercial_PL-07STG_commercial_PL-08STG_commercial_PL-09STG_commercial_PL-10STG_commercial_PL-11

HISTORIA STG

STG założona w 2006 roku. Od momentu powstania przeszliśmy od dostawcy wysokiej jakości specjalistycznych tekstyliów nowej generacji do wyznacznika trendów i wysokich standardów bezpieczeństwa przemysłowego.

 

Na naszych oczach i przy bezpośrednim udziale nastąpiła transformacja rynku. Zaczęła powstawać nowa kultura bezpieczeństwa w produkcji, pojawiła się jasna świadomość, że można przejść na wysokiej jakości odzież roboczą tylko poprzez tekstylia i jednolite wymagania dotyczące środków ochronnych.

 

W ciągu 17 lat pracy całkowicie zmieniliśmy rynek odzieży roboczej Ukrainy.
STG jest dostawcą najlepszych tkanin dla ukraińskiego rynku odzieży roboczej.

 

Wszystkie oferowane materiały są certyfikowane i poddawane testom produkcyjnym pod kątem skuteczności ochrony w warunkach rzeczywistych.

 

Od 2010 roku do dziś jesteśmy ekspertami w opracowywaniu dokumentacji normatywnej typowych norm branżowych w zakresie środków ochrony indywidualnej.

 

Liderzy krajowego przemysłu Ukrainy, tacy jak DTEK, Metinvest, Ukrzaliznytsya, Połtawa GOK, Southern GOK, OKKO, WOG, ArcelorMittal i inni, od wielu lat wybierają jakość S. T. G. w produkcji certyfikowanej odzieży roboczej.

 

Bazując na bogatym doświadczeniu pracy na Ukrainie, od 2022 roku firma wchodzi na rynek europejski. Polska jest kluczowym regionem, ponieważ STG ma tu już centrum logistyczne – magazyn w Rzeszowie, który został przekształcony w doskonałą platformę startową.

 

STG oferuje nowe ekologiczne rozwiązania w zakresie odzieży roboczej we wszystkich branżach: energetyka, metalurgia, sektor naftowy i gazowy, budowa maszyn, produkcja żywności, rolnictwo.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA

2006

 • Założenie spółki Special Textile Group Sp. z o. o.)

2006-2007

 • Ścisła współpraca ze słoweńskimi importerami tkanin Tekstina d.d.

2007

 • Rozpoczęcie współpracy z norweską firmą DALETEC
 • Dostawy na rynek Ukrainy tkanin nowej generacji: Ognioodporne WelderSafe, RigChief, materiały membranowe, Triton (Grupa OPZZ)

2008

 • Dostawy Tekstyliów grupy OPZZ dla sieci stacji benzynowych: WOG, OKKO, Shell, Ukrnafta
 • Współpraca z Rafineria Lisiczańska

2010

 • Udział w opracowaniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania w zakresie bezpieczeństwa przemysłowego, zdrowia i środowiska zgodnie z normami OHSAS 18001 i ISO 14001
 • Opracowanie nowych wymagań SOI dla górników we współpracy z Państwowym Instytutem badawczo-rozwojowym w zakresie bezpieczeństwa pracy w górnictwie
 • Dostawy materiałów do Nikolaevsky Shipbuilding plant „ocean” i aluminium kombinaty Ukrainy

2012-2013

 • Pierwsze kroki z DTEK, ArcelorMittal
 • Dostawy wysokiej jakości tekstyliów do produkcji środków ochrony osobistej dla przedsiębiorstw gazowniczych Ukrainy, w energetyce, węglu, górnictwie, koksochemii, metalurgii, kopalniach Komsomolec Donbasu, Krasnodonugolu, Rówieńkiantracyt i Sverdlovantracyt

2014

 • SZTANDAR. staje się oficjalnym przedstawicielem DALETEC i Sapphire na Ukrainie. Firma otrzymuje wyłączne prawa do dostarczania ultranowoczesnych tkanin ognioodpornych i ochronnych do odzieży roboczej

2015-2021

 • Współpraca z liderami krajowego przemysłu, sektora rolnego, sektora transportu: Ukrzaliznytsya, Ukrgazvidobuvannya, Ukrtransgaz, Ukrnafta, Kernel, Carlsberg, Nova Poshta, Ferrexpo, rolno-przemysłowy holding MHP, John Deere
 • STG – główny dostawca Tekstyliów dla gospodarstwa Metinvest

2022

 • Powstaje STG Polska i rozpoczyna współpracę z europejskimi partnerami
Dziękujemy za wiadomość
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami, nasz menedżer skontaktuje się z Tobą wkrótce. Bądź w kontakcie i życzę miłego dnia!
Otrzymać wzór materiału

  IMIĘ:*

  NAZWISKO:*

  TELEFON:*

  Email:

  SPÓŁKA:*

  Pozycja:*